EPAL

Την Πέμπτη 25/1 οι μαθητές της Γ’ Τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν το 1ο και 2ο ΕΠΑΛ Αμαλιάδας στα πλαίσια  του προγράμματος Επαγγελματικού Προσανατολισμού που εφαρμόζεται κατά την υλοποίηση του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων. Οι μαθητές μας, με συνοδούς το Φιλόλογο και Σύμβουλο Επαγγελματικού Προσανατολισμού του σχολείου μας Κωστόπουλο Κων/νο Παναγιώτη και τη Διευθύντρια Τσερεγκούνη Αναστασία, ενημερώθηκαν από τους Διευθυντές των δύο σχολικών μονάδων για τις ειδικότητες και τον τρόπο λειτουργίας των ΕΠΑΛ.  Στη συνέχεια περιηγήθηκαν στους χώρους των εργαστηρίων και συνομίλησαν με εκπαιδευτικούς και μαθητές των ΕΠΑΛ.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά για τη φιλοξενία τους τόσο τους Διευθυντές κους Βατσή Παναγιώτη και Κωνσταντούλα Κων/νο όσο και το εκπαιδευτικό προσωπικό των 2 ΕΠΑΛ.